Eda Kıvılcım Çağlayan Kimdir?beslenmeuzmani

Eda Kıvılcım Çağlayan bir Diyetisyen/Beslenme Uzmanı, Uluslararası Sertifikalı Emzirme/Laktasyon Uzmanı, Hatha Yoga ve Yoga Terapi Eğitmenidir. Ayrıca Shamanism uygulayıcısıdır ve alternatif ve ekolojik yaşam destekçisidir. Amerika’nın Boston bölgesindeki Framingham State College, Diyetetik programından, 2007 yılında Beslenme Yüksek Lisansı ve Diyetisyen ünvanı ile mezun oldu. Boston’ın Brigham and Women’s Hastanesinde 2007-2010 yıllarında Diyetisyen ve Emzirme Koordinatörü olarak çeşitli sağlık sorunları olan kişilere beslenme danışmanlığı ve, annelere ve bebeklere emzirme danışmanlığı sundu. A.B.D.’de tanınan Emzirme Danışmanı sertifikasyonundan sonra 2011 yılında Uluslararası Kuruluşların ve Dünya Sağlık Örgütünün de desteklediği International Board Certified Lactation Consultant (IBCLC) yani Uluslararası Kurul Sertifikalı Laktasyon Uzmanı ünvanını aldı. Yoga ve alternatif terapilere olan yoğun ilgisinden dolayı 2004’den beri yoga ve meditasyon pratisyeni olan Kıvılcım, Türkiye’ye 2010’da yerleştikten sonra ilgisini Cihangir Yoga Studyo’daki Zeynep Aksoy ile Temel Yoga Hocalığı eğitimi yapmakla geliştirdi. 2012 yılında ViniYoga kurucusu Gary Kraftsow ile çalışmış Banu Cadırcı ile ViniYoga/Yoga Terapi eğitimi ve Cyndi Lee ile Restoratif Yoga Hocalığı eğitimleri ile kendisini geliştirmeye devam etti. 2013 yılında 6 ay boyunca İskoçya’da bulunan ve spiritüel topluluk (community) ve ekolojik yaşamı ile tanınan Findhorn Foundation’da topluluk içersinde yaşamayı deneyimledi. Yoga, meditasyon, shamanism, beslenme, ve emzirme konularında kendisini çeşitli eğitmenler ve kurslar ile geliştirmeyi sürdürmektedir. Çoğunlukla Bodrum’da ikamet eden Kıvılcım internet yoluyla tüm Türkiye’de sağlıklı beslenme  ve emzirme konularında danışmanlık hizmetleri sunuyor ve Bodrum ve Istanbul’da yoga, meditasyon, ve shamanism çalışmaları yapıyor.

Kendisi hakkında daha fazla bilgi için: http://edakivil.blogspot.com/

” Beslenme Uzmanımıza yönelteceğiniz sorular haftada bir gün toplu olarak yanıtlanır. Anlayışınız için teşekkür ederiz.”
[contact-form-7 id=”1247″ title=”uzmana sorun formu”]

Önceki İçerikFildişi Avcılığına Tarihi Anlaşma
Sonraki İçerik101 Yaşındaki Vegan Kalp Cerrahı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.