Ekim ayında Avrupa’nın en büyük vegan festivalini gerçekleştiren Vegan Derneği Türkiye (TVD), 1 Kasım Dünya Vegan Günü’nü takiben yeni etkinlik programını açıkladı.

3 Kasım Perşembe, İstanbul – Dünya Vegan Günü, hayvan hak ve özgürlüklerine dair bilinçlendirme amacıyla, vegan felsefenin ve yaşam tarzının hayvanların, insanların ve gezegenin iyiliği için yaygın bir şekilde benimsenmesini sağlamak için 1994’ten bu yana her yıl 1 Kasım’da kutlanıyor.

Dünyanın dört bir yanında seminerler, sergiler, vegan tadımlar, halka açık tartışmalar ve atölye çalışmaları ile planlanan Dünya Vegan Günü, veganlığın etik, erişilebilir ve sağlıklı bir yaşam tarzı olduğunu geniş kitlelere aktarmak ve veganlığa dair yanlış bilinenleri düzeltmek için pek çok ülkede düzenleniyor.

Türkiye’de Vegan Derneği Türkiye’nin (TVD) her yıl düzenlediği ve geleneksel hale getirdiği Dünya Vegan Günü etkinliği, bu yıl da V-Label ana sponsorluğu ve Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Hotel mekan sponsorluğu ile Dünya Vegan Haftası içinde, 6 Kasım Pazar günü 11:00–19:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Etkinlik, uzman konuşmacıların katılımı ve vegan alternatiflerin sunumu aracılığıyla, veganlıkla ilgili hatalı bilgileri ve yerleşmiş önyargıları ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Vegan olmayanlar da davetli

Vegan olanların yanı sıra vegan olmayanların da katılımına açık olan etkinlikte hayvan hakları, sağlık ve beslenme alanında uzman konuşmacılar yer alacak. Vegan ürün, aktivizm ve tadım stantları da gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Katılımın ücretsiz ve kontenjanın sınırlı olduğu etkinlikte davetiye zorunluluğu bulunuyor. https://www.tickettailor.com/events/vegandernetrkye/787216 adresinden kayıt yaptırdıktan sonra kullanıcıların e-posta adreslerine iletilen davetiyedeki karekod okutularak etkinliğe giriş yapılabilecek.

Etkinlik duyurularında “Henüz vegan olmayan en az bir arkadaşını etiketleyerek haftasonu gerçekleştireceğimiz #DünyaVeganGünü etkinliğimize davet et” çağrısı yapan dernek, hayvanlara, gezegene ve insan sağlığına zarar veren mevcut alışkanlıklarını sorgulayıp değiştirmeyi hedefleyen, veganlıkla ilgili doğru bilgiye ulaşmayı isteyen herkesi Dünya Vegan Günü etkinliğine bekliyor.

TVD’nin 10. yılına özel etkinlik programı

Dernek, kuruluşunun 10. yılı vesilesiyle bu yıl ilk kez, etkinlik programının ilk bölümüne TVD oturumları da ekleyerek bugüne kadar yapılan çalışmaları, elde edilen kazanımları ve planlanan faaliyetleri özetleyecek.

TVD Dünya Vegan Günü programının ayrıntıları ise şöyle:

11:00Açılış Kokteyli
13:00Açılış Konuşması: TVD’nin 10. Yılı Ebru Arıman,Vegan Dernegi Türkiye (TVD) Kurucu Başkanı
13:15TVD Mücadelesinin Dünü, Bugünü, Yarını Öykü Yağcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Kampanya ve İletişim Yöneticisi
13:35Hayvan ve İnsan Hakları: Hukuki Çalışmalarımız Av. Tuğçe Berber, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Vekili Av. Beyzanur Arıcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Vekili
13:50Vegan Bir Dünya İçin: TVD Etkinlikleri Öykü Yağcı, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Kampanya ve İletişim Yöneticisi Özgün Tutar, Vegan Derneği Türkiye (TVD) Etkinlik Sorumlusu
14:30Bitkilerle Devrim Elif Taştekne, Girişimci ve Co-Founder
15:00Bir Ördek Ailesi Hayatımı Nasıl Değiştirdi Oben Budak, Yazar ve DJ  
15:15Bir Oğlak ile Arkadaş Oldum Tan Taşçı, Müzisyen  
15:30Sağlıklı Yaşam ve Spor Ali Bıdı, VEGANALİ120
16:20Mutfaktan Hayata: Bitkisel Beslenme İsra Tan, Diyetisyen ve Yoga Eğitmeni
17:10Vegan Beslenme ve Sağlık Dr. Murat Kınıkoğlu, Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı

Etkinliğe katılan sivil toplum kuruluşları, üniversitelerin vegan toplulukları ve vegan ürün/hizmet stantları ise:

Angels Farm Sanctuary
Galatasaray Üniversitesi Vegan Topluluğu
Koç Üniversitesi Veganizm Topluluğu
MEF Üniversitesi Vegan Kulübü
Türk Alman Üniversitesi Vegan Topluluğu
Üniveg Üniversiteli Vegan Öğrenci Platformu

AB Soya-Soyfleks
Carrefour
Cocoas
Coffe Colore
Conbella Tea
Elmasoğlu
Ethique Plant Based
Feemauve
GMT-Orfa
Han Kozmetik-Rhaneva
Hurmatat
Itz Nutz
Kenevirco
Komagene
Limonita
Luur Kozmetik
Melly’s Nature
Milhans-Otto Nuts
Mixmey
Patiswiss
Perinthos
Prev
Rel Teknoloji- Baims & All Matters
Su Sanat Atölyesi – Vegan Dövme
Şayan Baklava
Evely – The Purest Solution
Thermomix
Vappy
Veganarsist
Vegeats
Yakamoz
Zozo Care


Kapak fotoğrafı: @thefuzzydot

Önceki İçerikDünya Vegan Günü’ne davetlisiniz!
Sonraki İçerik“Dünya Vegan Günü” etkinliğimizde 10. yılımızı kutladık

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.