Eriş Un, vejetaryen ve veganlar için Avrupa’da en güvenilir sertifika olarak kabul edilen “V-Label” sertifikasına layık görüldü.

Eriş Un böylece ürünlerinde Avrupa Vejetaryenler Birliği’nin “vegan etiketini” kullanma hakkına sahip olan Türkiye’deki ilk un markası oldu

Eriş Un, gıda sağlığı alanında sahip olduğu uluslararası düzeyde geçerliliği olan sertifikalarına bir yenisini daha ekledi. Piyasaya sürdüğü tüm ürünlerinde GİMDES’ten alınan “Helal Sertifikası” ve BRC’den alınan “BRC Sertifikası” bulunan Eriş Un, şimdi de vejetaryen ve veganlar için Avrupa’da en güvenilir sertifika olarak kabul edilen V-Label sertifikasına layık görüldü. Eriş Un, başvurusu kabul edilerek gıda sektöründe Türkiye’de V-Label sertifikasına sahip olan ilk marka oldu.

Yılda iki kez habersiz denetime onay

Erişler Gıda Perakende Grubu Genel Müdürü Abdullah Eriş, vejetaryen ve veganlar için Avrupa’da en güvenilir sertifika olarak kabul edilen V-Label sertifikasını almaya hak kazanarak, veganların da güvenle tüketebilecekleri bir konsepte sahip olduklarını vurguladı.

Abdullah Eriş, “21. yüzyılda tüketicilerin beklentilerini karşılayacak, kaliteli ve sağlıklı üretim yapan markaların ön planda olacağını belirterek şunları söyledi: “Dünyadaki gıda teknolojisi ile ilgili son gelişmeleri yakından takip ederek, her kültüre her tüketiciye uygun ürün üretmeye çalışıyoruz. Perakende ürün grubumuzda yer alan Nudo markasından sonra Eriş Un da hayvansal ürünlerin yer almadığı, veganların güvene tüketebileceği konsepte sahip olmuş oldu. V-Label sertifikası, sadece uluslararası akreditasyonu olan, yerel gıda kontrol laboratuvarlarının yılda iki kez habersiz denetimi ve ürün analizini kabul eden firmalara veriliyor. Eriş un, bu denetimlerin tümünü kabul ederek ürünlerinin içeriğine gösterdiği titizliği uluslararası bir gıda sertifikasıyla taçlandırdı. Eriş Un ürünlerinin tamamında Avrupa düzeyinde uluslararası tek örgüt olan Avrupa Vejetaryenler Birliği’nin (European Vegetarian Union) V-Label sertifikası bulunuyor” dedi.
Erişler firması, daha önce de NUDO markalı ürünlere V-Label Vegan Sertifikası almıştı.

Önceki İçerikVegan otomobil piyasaya çıkmaya hazırlanıyor
Sonraki İçerikVegan Şefler bu sitede buluşuyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.