“Kurban Bayramı”nda bir hayvanın canını almadan ihtiyaç sahiplerine destek olmak için, “kurban kesimi” yapmayan aşağıdaki dernek ve vakıflara bağış yapabilir, dezavantajlı çocukların sağlık ve eğitim ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olabilirsiniz. Dayanışma ve yardımlaşmayla kutlanan, yaşatan ve okutan bayramlar umuduyla…

SMA Hastalığı İle Mücadele Derneği (SMADER)

“Kurban Bağışınız SMA Hastalarına Gelecek Olsun!

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, dostluk ve kardeşlik duygularının en yoğun şekilde yaşandığı bayramlarda yaptığınız bağışlarla; ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz. Kurban Bağışlarınız ile hepimizin bayramını ortak bir mutluluğa dönüştürebilirsiniz.

Kurban Bayramı bağışlarınız, SMA hastalarının başta medikal malzeme olmak üzere temel ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılmakta ve kurban kesimi yapılmamaktadır.

Yaptığınız Kurban Bayramı bağışı, hastalarımızın nefes alabilmesi için aspirasyon cihazı-sondası, trakeostomi kanülü, nebulüzatör, oksijen tüpü; hayatını konforlu sürdürebilmesi için pulse oksimetre, gastrostomi tüpü, devre hortumu, ortez cihazları başta olmak üzere çeşitli medikal malzemelere, ailesi için gıdaya dönüşecektir.

Sağlıklı bayramlar dileriz…”

SMADER bağış bağlantısı

Türk Eğitim Vakfı (TEV)

“Vakfımız vekaleten kurban kesimi işlemi yapamamaktadır ancak Korona Kahramanlarına Vefa Burs Fonu’muza destek olarak başta sağlık çalışanlarımızın çocukları olmak üzere korona virüs nedeniyle anne-babasını kaybetmiş çocuklarımıza bu bayram destek olabilirsiniz.

Kurban Bayramında yapılan tüm bağışları Korona Kahramanlarına Vefa Burs Fonu’na yönlendirmekteyiz. Korona Kahramanlarına Vefa Fonumuz desteklerinizle büyüdü, kocaman bir iyilik hareketine dönüştü! Herkese çok teşekkür ederiz.

Şimdi, bize ilham ve cesaret veren bu dayanışmayla kendimize yeni bir üst hedef koyduk ve yaşamını yitiren sağlık çalışanlarımızın çocukları başta olmak üzere korona döneminde virüse yakalanarak vefat eden tüm bireylerin çocuklarına ihtiyaç kriterleri doğrultusunda eğitim desteği vermek üzere projemizi genişletiyoruz.

Desteklerinizin devamıyla ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarımıza sesimizi duyurabileceğimize inancımız tam…”

TEV bağış bağlantısı

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV)

“Kurban Bayramı bağışları eğitime gelsin, hem kuzular hem de çocuklar sevinsin.

Geleceğimizi eğitimsizliğe kurban etmeyelim! Bu Kurban Bayramı’nda yapacağınız her bağış bir çocuğun bir yıllık eğitim masrafına eşit. 1 Kurban Bayramı bağış bedeli 1.250 TL.

Vakfımızca kurban kesimi yapılmamakta, bağışlarınız burs fonuna aktarılmaktadır.”

EÇEV bağış bağlantısı

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV)

“KAÇUV Aile Evleri ile kanser tedavisi için şehir dışından İstanbul’a gelen maddi olarak dezavantajlı çocuklara ve ailelerine ücretsiz konaklama, psikolojik ve psiko-sosyal destek hizmetleri sunuyor. 

Bu bayram bağışlarınızı KAÇUV’a yapın, tedavi gören çocuklarımızın umutlarına ortak olun! #UmutOl

Desteğiniz için teşekkür ederiz.

Kurban kesim vecibesi yapılmaksızın bağışlarınız Vakıf hizmetlerine aktarılacaktır.”

KAÇUV bağış bağlantısı

Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı

“Kurban Bayramı bağışınızı, Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı’na (TSÇV) yaparak aileleri maddi zorluk yaşayan çocuklarımızın tedavilerine destek olabilirsiniz.

Cerebral Palsy, çocuklarda en sık rastlanan fiziksel engellilik türüdür. Ülkemizde her yıl 6.000’den fazla bebek ve çocuğumuza tanı konmaktadır. Çocuklarımız, doğru tedavi ve özel eğitim ile yaşama tutunabilirler.

Desteğiniz için teşekkür ederiz.

Bağışınızı bir kurban bedeli tutarında yapmak isterseniz 1.125 TL’dir. Kurban bayramı bağışları, kurban kesimi yapılmadan Cerebral Palsy’li çocukların tedavilerinde kullanılmaktadır.”

TSÇV bağış bağlantısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here